Tematem gry jest miłość matematyka Kazimierza Żórawskiego i noblistki Marii Skłodowskiej. Młodzi zakochani poznali się w dworku w Szczukach, w którym Maria była guwernantką młodszego rodzeństwa Kazimierza.
Czas trwania: 90 minut, gra dostępna dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół średnich (lekcja bezpłatna)
-
Ułatwienia dostępu
Ułatwienia dostępu Strona BIP
zobacz nasz BIP-
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka -
Powiązane strony
Menu
Menu
Oferta
Oferta
Stronicowanie
- 2021.02.04
Dworskie sprawunki - gra wielkoformatowa
- 2021.02.04
Dziedzictwo historyczne regionu w zbiorach muzeum
Podczas lekcji uczniowie będą mieli okazję poznać dziedzictwo kulturowe i poszerzyć wiedzę o dziejach regionu poprzez kontakt z zabytkami znajdującymi się w zbiorach muzeum.
Czas trwania: ok. 45 minut, lekcja dostępna przez cały rok dla wszystkich etapów kształcenia.
- 2021.02.04
Poznajemy barwy narodowe
W trakcie warsztatów dowiemy się czym są symbole narodowe, dlaczego godłem Polski jest orzeł, kim był Dąbrowski i czemu nasze barwy to biel i czerwień. Dzięki zdobytej wiedzy dzieci będą mogły wykonać kokardy narodowe.
Czas trwania: ok. 45 minut, lekcja dostępna dla przedszkoli i szkół podstawowych
- 2021.02.04
W poszukiwaniu Księcia Konrada- gra terenowa
Podczas gry przeniesiemy się w czasie do XVI w. i wyruszymy w podróż w poszukiwaniu Księcia Konrada. Rozwiązując poszczególne zagadki związane z dawnymi rzemiosłami odnajdziemy chatę Przaśnika, w której schronienie znalazł Książę.
Czas trwania: ok. 60 minut, lekcja dostępna dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych
- 2021.02.04
Warsztaty etnograficzne
Podczas warsztatów chcemy przypomnieć dawne świąteczne zwyczaje i obrzędy inspirowane tradycjami, sztuką i rzemiosłem Mazowsza oraz przekazać wiedzę czym jest dziedzictwo kulturowe, wspólnota etniczna i co w ich otoczeniu świadczy o ich korzeniach.
Czas trwania: ok. 45 minut, marzec/grudzień, lekcja dostępna dla uczniów wszystkich etapów kształcenia