Kolejny tydzień wakacji  w muzeum

 

Kolejny tydzień zaczęliśmy od świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ponadto w muzeum odwiedził nas pan Wojciech Jan Ciesielski, dzięki któremu dowiedzieliśmy się jak powstaje bajka. Zorganizowaliśmy spacer, podczas którego zwiedziliśmy miejsca związane ze św. Stanisławem Kostką. Odbyliśmy również wizytę w Muzeum Weterynarii pana  dr. Waldemara Krzyżewskiego 

W ostatnich dniach Wakacji w Muzeum dzieci  wykonały afrykańskie naszyjniki oraz bumerangi podczas zajęć dotyczących Afryki  i Australii,  a także odwiedziły Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przasnyszu. Odbyły się tam letnie  gry i zabawy. Na koniec piątkowych zajęć każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek. Wszystkim dzieciom dziękujemy za uczestnictwo oraz  fantastyczne Wakacje 2018 w Muzeum . 
 

 

 

Przejdź do galerii zdjęć

 


Wystawa "Z niewoli do niepodległości"

w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie

 

Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu zapraszają na wernisaż wystawy „ Z niewoli do niepodległości” 20 lipca (piątek) 2018 r. o godz. 14:00, budynek ekspozycyjny Muzeum przy ul. Warszawskiej 61 w Ciechanowie.

 

 


 Wakacyjne zajęcia w muzeum


Ruszyły wakacje w muzeum. Nuda nam niestraszna. Pierwszego dnia, pomimo deszczu za oknem u nas było mnóstwo słońca, zwiedzaliśmy wystawy, rozwiązywaliśmy zagadki i graliśmy w gry na niepogodę: kalambury, pomidor, państwa miasta i wiele innych. Kolejny dzień to wycieczka do MDK-u na seans filmowy oraz zabawa w parku miejskim. Trzeci dzień wakacji to podróż po Europie i Azji. Dzięki obejrzanej prezentacji młodzi uczestnicy wykonali obrazki techniką mozaiki oraz indyjskie rangoli, a także zagrali w skandynawską grę . Dzień zakończył się wielkimi wybuchami wulkanu Etna. W czwartek z Azji wyruszyliśmy w podróż do Ameryki. W rytmie indiańskich okrzyków wykonaliśmy pióropusze oraz boliwijskie zabawki zręcznościowe .

 

 

 

Przejdź do galerii zdjęć

 


Armia Błękitna w walkach o niepodległość Polski 1917 - 1920

 

Muzeum Historczne w Przasnyszu zaprasza na wystawę "Armia Błękitna w walkach o niepodległość Polski 1917 - 1920".  Wystawa przygotowana przez Muzeum Wojska w Białymstoku. Czynna od 18 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. w siedzibie muzeum, ul.Rynek 1 (ratusz).

 

 


Wakacyjne zajęcia w muzeum

Poniżej udostępniamy dokumenty do pobrania wymagane dla uczestników zajęć.

Regulamin.

Oświadczenie.

 

 


95 lat obecności Ojców Pasjonistów w Polsce

To już 95 lat obecności Ojców Pasjonistów w Polsce. 17 czerwca 1923 roku pierwsi zakonnicy zamieszkali właśnie w Przasnyszu. Z tej okazji przesyłamy całej wspólnocie życzenia pomyślności i serdeczne Bóg Zapłać.

 

 

Przejdź do galerii zdjęć

 


 Finał akcji  100 na 100. Relacja fotograficzna.

 

 

Przejdź do galerii zdjęć

 


Dzień Dziecka 

Z okazji Dnia Dziecka w dniu 04.06.2018 r.  w Muzeum Historycznym gościliśmy dzieci z "Kubusiowego Przedszkola". Dzień upłynął pod hasłem "Zapomniane gry i zabawy", w trakcie którego dzieci poznały zabawy podwórkowe z dzieciństwa swoich rodziców i dziadków. Wspólnie bawiliśmy się i graliśmy m. in. w "klasy", "gumę", "bunt", "kapsle". Dziewczynki urządziły pokaz papierowym lalkom, a chłopcy w tym czasie rozegrali mecz w cymbergaja. Podróż w czasie nie zakończyła się na zabawach naszych babć i dziadków, ale sięgnęła aż XVI wieku dzięki multimedialnej wystawie "Złoty Wiek Przasnysza". Na koniec każdy przedszkolak otrzymał upominek. Wszystkim dzieciom i Paniom przedszkolankom dziękujemy za fantastyczną zabawę.

 

Przejdź do galerii zdjęć