Otwarcie wystawy "Historia Polski według komiksu", 

z cyklu "Cztery pory roku z satyrą i komiksem" autorstwa Wojciecha Łowickiego

 

Kolejne otwarcie za Nami. Tym razem w iście komiksowym stylu. 17 kwietnia w Muzeum Historycznym w Przasnyszu otwarta została wystawa planszowa „Historia polski według komiksu”. Ekspozycja prezentuje dzieje Polski, od legendarnego smoka wawelskiego do współczesności, opowiedziane przy pomocy kadrów komiksów wydawanych od czasów PRL-u do tych nam obecnych. Dla najmłodszych wystawa jest okazją do zapoznania się z historią Polski przedstawioną w ciekawej formie. Starsi będą mogli przypomnieć sobie bohaterów swojego dzieciństwa. Wszyscy  będą się na pewno świetnie bawić.

 

Przejdź do galerii zdjęć


Wernisaż wystawy malarstwa pt. "Śladami Krasińskich"  

W dniu 16 kwietnia 2018 r. w Muzeum Historycznym w Przasnyszu odbył się wernisaż wystawy malarstwa pt. "Śladami Krasińskich". 

O wystawie, autorach obrazów, a także o rodzie Krasińskich opowiedział pan Roman Kochanowicz - dyrektor Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.  Wystawa została zorganizowana ze zbiorów opinogórskiego muzeum, a większość zaprezentowanych na ekspozycji obrazów pochodzi z pleneru malarskiego zorganizowanego przez Muzeum Romantyzmu w 2005 roku. 
 

Przejdź do galerii zdjęć


Wystawa "Historia Polski według komiksu" w muzeum

Muzeum Historyczne w Przasnyszu zaprasza na otwarcie wystawy pt. "Historia Polski według komiksu" z cyklu "Cztery pory roku z satyrą i komiksem" autorstwa Wojciecha Łowickiego, w dniu 17 kwietnia 2018 r. o godz. 12.00 w siedzibie muzeum w Przasnyszu, ul. Rynek 1.

   

powiększ grafikę


Zaproszenie na wystawę malarstwa

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa pt. "Śladami Krasińskich", który odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2018 r. o godz. 14.00 w siedzibie muzeum w Przasnyszu, ul. Rynek 1.

   

Memoriał pamięci Mariusza Łyszkowskiego

W dniu 8 marca 2018 roku odbył się Memoriał pamięci Mariusza Łyszkowskiego. Zmarły rok temu Mariusz Łyszkowski był nauczycielem, bibliotekarzem, historykiem, regionalistą, rekonstruktorem i prezesem GRH 14 pss oraz przyjacielem i wieloletnim współpracownikiem Muzeum Historycznego w Przasnyszu. 8 marca zebrało się wielu przyjaciół, znajomych oraz osób, które chciały uczcić pamięć o Nim. Po uroczystej mszy św. w kościele farnym zebrane osoby udały się do Miejskiego Domu Kultury, gdzie mogły wysłuchać wspomnień o osobie Mariusza Łyszkowskiego i obejrzeć specjalnie przygotowany na tą okazję film. W parku miejskim rozłożyły swoje stanowiska, zaprzyjaźnione z GRH 14 pss grupy rekonstrukcyjne.

memoriał 2018

Przejdź do galerii zdjęć