Armia Błękitna w walkach o niepodległość Polski 1917 - 1920

 

Muzeum Historczne w Przasnyszu zaprasza na wystawę "Armia Błękitna w walkach o niepodległość Polski 1917 - 1920".  Wystawa przygotowana przez Muzeum Wojska w Białymstoku. Czynna od 18 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. w siedzibie muzeum, ul.Rynek 1 (ratusz).

 

 


Wakacyjne zajęcia w muzeum

 

 


95 lat obecności Ojców Pasjonistów w Polsce

To już 95 lat obecności Ojców Pasjonistów w Polsce. 17 czerwca 1923 roku pierwsi zakonnicy zamieszkali właśnie w Przasnyszu. Z tej okazji przesyłamy całej wspólnocie życzenia pomyślności i serdeczne Bóg Zapłać.

 

 

Przejdź do galerii zdjęć

 


 Finał akcji  100 na 100. Relacja fotograficzna.

 

 

Przejdź do galerii zdjęć

 


Dzień Dziecka 

Z okazji Dnia Dziecka w dniu 04.06.2018 r.  w Muzeum Historycznym gościliśmy dzieci z "Kubusiowego Przedszkola". Dzień upłynął pod hasłem "Zapomniane gry i zabawy", w trakcie którego dzieci poznały zabawy podwórkowe z dzieciństwa swoich rodziców i dziadków. Wspólnie bawiliśmy się i graliśmy m. in. w "klasy", "gumę", "bunt", "kapsle". Dziewczynki urządziły pokaz papierowym lalkom, a chłopcy w tym czasie rozegrali mecz w cymbergaja. Podróż w czasie nie zakończyła się na zabawach naszych babć i dziadków, ale sięgnęła aż XVI wieku dzięki multimedialnej wystawie "Złoty Wiek Przasnysza". Na koniec każdy przedszkolak otrzymał upominek. Wszystkim dzieciom i Paniom przedszkolankom dziękujemy za fantastyczną zabawę.

 

Przejdź do galerii zdjęć