"Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy". 

Od 10 kwietnia w naszym muzeum zapoznać się można z historią i kulturą mieszkańców Jaćwieży. Wystawa "Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy" przygotowana została przez Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie.

Otwarcia wystawy dokonali dr Wojciech Borkowski, wicedyrektor PMA oraz Agnieszka Brykner, dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu. Wśród zebranych znaleźli się przedstawiciele kultury, oświaty, samorządu i mieszkańcy Przasnysza. Wszystkich gości po wystawie oprowadzili autorzy jej scenariusza dr Marcin Engel i Cezary Sobczak, pracownicy PMA. Na wystawie można obejrzeć ponad 140 zabytków, głównie broni, ale również ozdób, pochodzących ze zbiorów Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Muzeum Okręgowego w Suwałkach oraz Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.

Ekspozycję można oglądać do 31 lipca 2018 r. Już teraz serdecznie zapraszamy do zwiedzania. 

 

 

Relacja fotograficzna z otwarcia.


"Historia Polski według komiksu", 

z cyklu "Cztery pory roku z satyrą i komiksem"

autorstwa Wojciecha Łowickiego

 Kolejne otwarcie za Nami. Tym razem w iście komiksowym stylu. 17 kwietnia w Muzeum Historycznym w Przasnyszu otwarta została wystawa planszowa „Historia polski według komiksu”. Ekspozycja prezentuje dzieje Polski, od legendarnego smoka wawelskiego do współczesności, opowiedziane przy pomocy kadrów komiksów wydawanych od czasów PRL-u do tych nam obecnych. Dla najmłodszych wystawa jest okazją do zapoznania się z historią Polski przedstawioną w ciekawej formie. Starsi będą mogli przypomnieć sobie bohaterów swojego dzieciństwa. Wszyscy  będą się na pewno świetnie bawić.

 

 

Relacja fotograficzna z otwarcia.