Podczas ferii zimowych w przasnyskim muzeum odbyły się warsztaty pod hasłem: "Zimowe zabawy z historią". W zajęciach wzięły udział dzieci w wieku 5 - 13 lat. Spotkania miały charakter zarówno indywidualny, jak również grupowy. W dniu 29.01.2015 r. staromiejski ratusz odwiedzili uczestnicy "Ferii w bibliotece 2015" z Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu. Dzieci aktywnie zwiedzały wystawy: "Wielka Wojna w Przasnyszu. 100. Rocznica Wybuchu I Wojny Światowej" oraz ". Chętnie rozwiązywały zagadki historyczne oraz uczestniczyły w grach i zabawach edukacyjnych. Brały również udział w  zajęciach plastycznych, które  umilały piosenki o zimie. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa oraz słodkie upominki.