Dnia 14.12.2014 r. w Klubie Otwartego Umysłu MDK odbyła się uroczystość wręczenia Medali Stanisława Ostoi – Kotkowskiego oraz promocja książki pt. „Rocznik Przasnyski”. Organizatorami wydarzenia kulturalnego byli: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, Miejski Dom Kultury oraz Muzeum Historyczne w Przasnyszu.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przybyłych gości przez: p. Krzysztofa Gadomskiego – dyrektora MDK oraz p. Piotra Kaszubowskiego – prezesa TPZP.

Następnie miała miejsce promocja pierwszego tomu książki pt. „Rocznik Przasnyski”. Wydawcami publikacji są: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej i Muzeum Historyczne.

Z kolei w drugiej części wieczoru wręczono Medale Stanisława Ostoi - Kotkowskiego zwycięzcom IX edycji konkursu.

Dnia 6 grudnia br. Komisja Konkursowa Kapituły wyłoniła laureatów w trzech następujących kategoriach:

Pierwsza – „Twórca Uznany” – Hubert Rutkowski;

Druga – „Debiut” – Olga Przybysz oraz Ewa Weronika Nizielska;

Trzecia – „Medal Honorowy” – Lucjan Jankowski.

Natomiast dyplomy uznania za zasługi dla kultury przasnyskiej i promowanie Przasnysza otrzymali: Anna Jelińska, Małgorzata Bandurska i Tomasz Jakubowski.

Niedzielną uroczystość uświetnił występ Ewy Weroniki Nizielskiej, która zagrała dwa utwory

na akordeonie oraz koncert państwa Anny i Adama Tkaczyk.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Powiat Przasnyski Stolica Kultury Mazowsza 2014”.