W dniu 10 września 2014 r. w Muzeum Historycznym odbył się wernisaż wystawy pt. „Stanisław Ostoja – Kotkowski. Malarstwo”.

Otwarcie ekspozycji było jednym z elementów programu: „Festiwal. Fabryka Światła”, realizowanego w Przasnyszu w ramach projektu Stolica Kultury Mazowsza 2014. Uroczystości te zorganizowano w związku z obchodami 20. rocznicy śmierci artysty. W spotkaniu wzięli udział: dyrektor i pracownicy Mazowieckiego Instytutu Kultury, radni sejmiku wojewódzkiego, władze miasta Przasnysza i powiatu przasnyskiego, dyrektorzy szkół oraz placówek kulturalnych, uczniowie, a także miłośnicy sztuki. Honorowym gościem otwarcia wystawy była p. Liliana Adamczyk, siostrzenica twórcy, która od wielu lat współpracuje z przasnyskim muzeum. Na wystawie zaprezentowano obrazy powstałe w Australii w 1964 r., namalowane farbami polimerowymi, a także archiwalia dotyczące życia i twórczości artysty, odznaczenia oraz korespondencję. Przy tej okazji przybliżono sylwetkę Stanisława Ostoja – Kotkowskiego, akcentując jego związki z naszym miastem. Ekspozycję można zwiedzać w terminie 10.09. – 10.11.2014 r.