Zapraszamy na wykład dr. hab. Pawła Kowalczyka "O odkryciach które zmieniły świat", który poprowadzi dr. hab. Piotr Kowalczyk w dniu 29 stycznia o godz. 17.

 

O odkryciach które zmieniły świat.

O wpływie technologii na świat, w którym żyjemy opowie, w ramach Spotkań z historią dr hab. Paweł Kowalczyk, prof. UŁ z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego. Podróż zacznie się od czasów odległych o 600 tys. lat wstecz - od ujarzmienia ognia, który jest wciąż używany w domach do przygotowania posiłków.
Będzie też o kole - wynalazku mającym jedyne 6 tys. lat, a także - maszynie parowej, elektryczności, tranzystorach, laserach, grafenie i innych nowoczesnych materiałach. Nie zabraknie również sztucznej inteligencji mającej coraz większy wpływ na nasze życie.

 

 

Prelegent od zawsze zadawał więcej pytań niż potrafił znaleźć odpowiedzi. Ciekawość świata popchnęła go w kierunku fizyki, która pozwoliła mu zrozumieć, dlaczego niebo jest niebieskie, tęcza ma tyle kolorów, a kamień spada na ziemię. Lubi programować i robić zdjęcia przyrody. Jest też pasjonatem podróży.

Spotkanie odbędzie się na platformie ClickMeeting dostępne po dokonaniu rejestracji Link