Stało się! Uczniowie klasy IB1 z LO im. KEN w Przasnyszu na kilka godzin przenieśli się w czasie i przestrzeni i wcielili w bohaterów z "Powieści i opowiadań ludowych z okolic Przasnysza" zebranych przez Stanisława Chełchowskiego.

Do dworu rodziny Chełchowskich w Chojnowie przybyli: „sołdaci”, „zuny”, „diabuły” i inne postacie z ludowych opowiadań. Po parku biegały lisy, wilki i niedźwiedzie, na które „urządzano polowania”, a we wnętrzu dworu wielokrotnie „dochodziło do morderstw”. Kreatywność uczestników LARP-a przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów (twórcy programu „Trudne sprawy” mogli by się wiele od nich nauczyć.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę i zabawę. W naszych podziękowaniach nie zapominamy również o osobach, które pomogły nam w realizacji tego przedsięwzięcia: Firmie Projekt Rekreator, Wójtowi Gmina Czernice Borowe - Wojciechowi Brzezińskiemu, Dwór w Chojnowie, Kostka Spółdzielnia Socjalna Pani Edyta Przybysławska, Panu Michałowi Wiśnickiemu, Panu Zdzisławowi Zdziarskiemu.

Projekt realizowany w ramach programu dla Koalicje dla Niepodległej Niepodległa.

 

 

Przejdź do galerii