28 grudnia miały miejsce w przasnyskim Muzeum dwa bardzo ważne wydarzenia: promocja – najnowszego muzealnego wydawnictwa – katalogu "Zabytki archeologiczne ziemi przasnyskiej" oraz podsumowania 5-lecia działalności Muzeum jako samorządowej instytucji kultury, której organizatorem jest Miasto Przasnysz.

Katalog "Zabytki archeologiczne ziemi przasnyskiej" prezentuje znaleziska z terenu ziemi przasnyskiej począwszy od epoki paleolitu do średniowiecza, które znajdują się w Muzeum Historycznym w Przasnyszu, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce i Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie. Podczas promocji głos zabrali: Agnieszka Brykner – wydawca, dr Wojciech Borkowski – redaktor naukowy, Zbigniew Miecznikowski – jeden z autorów tekstu merytorycznego.
Promowana publikacja powstała w ramach projektu sfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Promocji Kultury oraz środków organizatora Muzeum Historycznego w Przasnyszu - Miasta Przasnysza.
Po części promocyjnej przedstawiona została prezentacja podsumowująca działalność Muzeum w okresie pięciu ostatnich lat.
Każdy z uczestników spotkania promocyjnego otrzymał egzemplarz katalogu oraz okolicznościowe upominki w postaci notatników i długopisów z logo Muzeum.

Galeria zdjeć ze spotkania

Katalogu "Zabytki archeologiczne ziemi przasnyskiej" - PDF