Zapraszamy na spotkanie promocyjne reedycji wydawnictwa „Powieści i opowiadania ludowe z okolic Przasnysza” w dniu 17 listopada 2014 r. o godzinie 14.00. Spotkanie odbędzie się w Dworku w Chojnowie.

Powieści i opowiadania ludowe z okolic Przasnysza, zebrane przez Stanisława Chełchowskiego wydane zostały w latach 1889 i 1890. Muzealna reedycja jest pierwszym wznowieniem po upływie niemal 130 lat. W publikacji zamieszczono ilustracje ze zbiorów Muzeum Historycznego w Przasnyszu, których autorem jest Andrzej Staszewski.

Reedycja wydawnictwa przygotowana została w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w ramach programu Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska

Podczas spotkania będzie można otrzymać darmowy egzemplarz tej publikacji.